YouTube video

Watch Ulusal Kanal Live TV from Turkey

Last Updated on August 16, 2023 by Watch TVWatch Ulusal Kanal Live TV from Turkey

General TV Channel / Ulusal Kanal is a private Turkish nationwide TV channel established in 2000 broadcasting news and politics. It is linked with the Patriotic Party and was raided by police in 2011 as part of the Ergenekon investigation.

YOU MAY ALSO LIKE:  Watch NTV Turkey Live TV from Turkey

Broadcast is done in 576i@50 fields/s SD despite having 1080i HD broadcast equipment. Ulusal Kanal is partly financed by ads and partly by merchandise.

Stream website:

Videos website:

Videos youtube:

Ulusal Kanal, Türkiye’nin üretici ve yurtsever kesimlerinin sesi olan bir haber kanalıdır. Ulusal Kanal canlı yayınında, güncel siyaset, dış politika, ekonomi, yurt, spor, eğitim, bilim ve teknoloji, kültür sanat, tarih ve yaşam konularında haberler, yorumlar, analizler ve belgeseller izleyebilirsiniz. Ulusal Kanal canlı yayınında ayrıca, Türkiye’nin dört bir yanından gelen yurdumuzun türküleri, üreten Türkiye’nin başarı öyküleri ve çıkış yolu arayanların sorunlarına çözüm önerileri de yer almaktadır. YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açarak son dakika haberleri takip edebilirsiniz. Ulusal Kanal canlı yayını, üreticinin kanalı sloganıyla sizleri bekliyor.
YOU MAY ALSO LIKE:  Watch ATV Live TV from Turkey

Videos Facebook:

Telegram channel:

Twitter:

Stream youtube:

Subscribe to RSS feed to get the latest updates:

Subscribe to RSS feedLeave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *


YOU MAY ALSO LIKE: